Latvijas Jauniešu galvaspilsēta

Tiek izsludināts konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2018"

Vai Tavā pašvaldībā notiek aktīvs darbs ar jaunatni? Vai Tavā pilsētā vai novadā ir aktīvi, radoši un mērķtiecīgi jaunieši? Ja atbilde ir jā, tad piesaki savu pašvaldību konkursam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2018”.

            Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2018” (turpmāk – konkurss) mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2018.gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.

Konkurss tiek organizēts trešo gadu, lai:

  • popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū;
  • stiprinātu pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu;
  • turpinātu iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni;
  • paaugstinātu darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni prestižu;
  • veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

            Pieteikums konkursam jāiesniedz līdz 2017.gada 30.jūnijam, nosūtot to elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Pieteikumam dalībai konkursā jāpievieno arī šim konkursam jauniešu izstrādātu video vizītkarti par pašvaldību (video garums līdz 3 minūtēm, titros iekļaujot informāciju par video autoriem, filmētājiem, montāžu), norādot saiti uz izveidoto video vizītkarti par pašvaldību tīmekļa vietnē www.youtube.com vai www.vimeo.com

            “Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2018” statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti.

            Konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākums notiks Starptautiskajā Jaunatnes dienā 2017.gada 12. augustā, Liepājā – Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2017.

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar konkursa uzvarētāju 2018.gadā organizēs šādus pasākumus konkursa uzvarētāja pašvaldībā:

1. Darbā ar jaunatni iesaistīto personu no nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām no visas Latvijas pieredzes apmaiņas semināru 2018.gada 2. ceturksnī;

2. Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu un 2019.gada konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākumu 2018.gada 12.augustā;

3. Konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2018” uzvarētāju un nominantu godināšanas pasākumu 2018.gada 4.ceturksnī;

4. Strukturētā dialoga VI cikla nacionālo konferenci 2018.gada 1.ceturksnī, kā arī Strukturētā dialoga VI cikla noslēguma konferenci 2018.gada 3.ceturksnī.

            Konkursu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

            Konkursa nolikums un tam pievienotie pielikumi pieejami: http://www.jaunatneslietas.lv/latvijas-jauniesu-galvaspilseta/konkursa-nolikums

  

 

Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017 - Liepājas pilsēta

 MG 4428 maza

 

9. decembrī, svinīgā ceremonijā titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” saņēma Liepājas pilsēta.

Konkursa uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. LJP Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2017 organizēs Strukturētā dialoga V cikla noslēguma pasākumu 8.-10.martā un SD VI cikla atklāšanas pasākumu 25.jūlijā, kā arī iesaistīsies virknē pasākumos, kuri Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2017 tiks īstenoti sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, piemēram, Starptautiskās jaunatnes dienas svinības 12.augustā, Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2018 paziņošanas pasākums decembrī un citi.

Uzvarētāji saņēma goda plāksni ar uzrakstu “Liepāja – Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017”, ceļojošo kausu ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” un piemiņas kausu Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2017.

Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre Līga Lejiņa sveicot uzvarētājus norādīja, ka Liepājas pilsēta šo titulu ir godam nopelnījusi: ”Nākamā jauniešu galvaspilsēta ir vieta, kurā darbs ar jaunatni augstā līmenī tiek īstenots vairāk nekā desmit gadus, tā ir pilsēta, kura sevi pierādījusi darbos, no kuras daudz mācījušies citi. Tieši šī pilsēta ir pirmā, kurā paši jaunieši pirms desmit gadiem izstrādāja jaunatnes politikas rīcības programmu, nosakot to, kā paši vēlas veidot savu dzīvi un vidi apkārt. Tas apliecina darbu ilgtermiņā, kas ir viens no šī konkursa pamatiem. Novēlu, lai saņemtā balva Jums nekļūst par pieturas vietu, kad šķietami mērķis ir sasniegts, bet gan par jaunu tramplīnu drosmīgām idejām un radošiem risinājumiem.”

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2016.

 

Dalīties: